Hojenie rán po operácii karpálneho tunela

Anonymné
finka
· Vytvorené: 4. 2. 2014 · Posledná odpoveď 3. 3. 2021

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať moja mama mala operáciu karpálneho tunela pred 2 mesiacmi a 2 týždňami. Neustále jej pretrvávajú bolesti ako keby to mala po operácií. Pri jazve sa jej spravil zrast alebo keloidná jazva sa to nazýva neviem presný názov má to na určitom mieste tvrdé. Chirurg jej povedal že to má pekné v rámci jazvy áno neodporučil jej ani rehabilitáciu. Išla som za fyzioterapeutom s tým že sa jej nato pozrel a urobil jej masáž jazvy vtedy akoby sa to uvoľnilo aj tá zhrubnutá časť ale po masáži za nejaký čas sa jej to vrátilo do pôvodného stavu. Chirurg jej odporučil Contratubex ale to jej nezaberá ako náhle to nemá natreté tak sa jej to v tom mieste sťahuje a ťahá ju to bolí. Fyzioterapeut mi odporučil každodennú masáž - masírujem jej to potom sa to uvolní ale hneď po hodine sa to vráti do pôvodného stavu. Je objednaná na kontrolné EMG a následne by mala chodiť na rehabilitácie. Akú masť by ste mi odporučili ale aký postup myslíte že rehabilitáciami sa to dá do poriadku ??? ďakujem

4 komentáre

Reklama
  • Anonymné
    Zlatica
    3. 3. 2021

    Ak má niekto skúsenosti prosím o radu. prstami hýbem je to ok len okolie rezu mám tvrdé. vdaka vopred

  • Anonymné
    Zlatica
    3. 3. 2021
    Najlepší komentár

    Dobrý deň chcela by som sa spýtať či je v norme ak po op.ct.po odobraní stehov a dodržiavani pokynov lekára, ak mám pri rane resp.okolie rezu je ztvrdnute. mam po operácii 2a pol týždňa. vdaka za názor.

  • Anonymné
    finka
    9. 2. 2014

    Dobrý deň, ďakujem EMG už máme za sebou a je to v poriadku. Navštívili sme fyzioterapeuta, ktorý jej určil rehabilitáciu, v utorok má postúpiť prvú rehabilitáciu s rukou. Len dnes mi ju ukazovala a má pocit ako keby jej to mokvalo tá rana ( to až teraz sa jej objavilo možno aj tým že už pracuje s tou rukou) a stále ju bolí tak neviem či sa to upraví s tými rehabilitáciami aj to zhrubnutie alebo je tam potrebné aj niečo natierať na tú ruku - masť. O 6 dní to bude mať 3 mesiace po operácií. ďakujem ....

  • MUDr. Vlastibor Minarovjech MHA

    · 5. 2. 2014

    Dobry den.
    Treba urobit to EMG vysetrenie a potom sa uvidi co dalej. Mozete sa kludne ozvat s pozdravom,

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Radi Vás vypočujeme
Zapojte sa do diskusného fóra Estheticon. Chýbate nám tu!
Reklama