Jizva po odstráneni tetovania laserom

Anonymné
Ladi
· Vytvorené: 29. 6. 2011 · Posledná odpoveď 17. 7. 2012

Dobry den,chcela by som sa opytat, preco mi po tretom sedeni odstranovania tetovania laserom ostala jazva ako "popalenina".Caka ma dalsich pat sedeni,ale kedze som s jazvami nepocitala (to mi aj lekar zarucil),neviem ci mam pokracovat dalej.Udrziavala som sa vsetkych pokynov lekara,ako osetrovat tetovanie po zakroku,som ale velmi sklamana,pretoze tetovanie je na dost delikatnom mieste (prsia)a samozrejme som do toho investovala nie malo penazi.Vopred dakujem za odpoved.

21 komentárov

Reklama
  • Anonymné
    nica1234
    17. 7. 2012

    Áno, dosť veľkú plochu...Ďakujeme :)

  • Anonymné
    siu
    17. 7. 2012

    Takze by to malo pomáhať.... A ako si pisala to by mala mať veľkú plochu ze no som zvedava či to úplne zmizne lebo hodné som čítala ze to úplne nezmizlo...ale bodaj by bola pravda keby zmizlo....drzim palce

  • Anonymné
    nica1234
    17. 7. 2012

    Ja som na klinike ešte nebola, plánujem ju navštíviť až v zime. Kamarátka bola na tom zatiaľ iba raz, ale ako som písala, dosť jej to vybledlo, predtým tam mala súvislú čiernu plochu a teraz má na niektorých miestach jej pôvodnú farbu kože. Budúci týždeň má ďalšie sedenie, tak uvidíme.

  • Anonymné
    siu
    13. 7. 2012

    Prosím tá a po tomto. Odstránení tetovanie úplne zmizne? Čo tá tvoja kamarátka či to ma efekt ze to zmizne.lebo aj ja si chcem ho dať preč a mám ho len čierne...môžeš mi dať prosím tá vedieť ako dopadla kamoska a ty prosím.ďakujem

  • Anonymné
    nica1234
    6. 6. 2012

    Ja som sa rozhodla pre laser, a hlavne tento typ laseru, nezostavaju po nom jazvy. Moja kamaratka bola v ULK na skuske, asi pred tyzdnom a vyzera to velmi dobre, pekne jej to zbledlo a to ma tetovanie iba polroka stare. Este ma ist na dalsiu skusku v juli a potom chce zacat s odstranovanim, budu jej totiz robit dost velku plochu. A velmi si pochvalovala aj pristup pana doktora, naozaj sa tomu rozumie. Hlavne tam nema ani znamku po jazvicke, mohla s tym ist na slnko, do vody, uplne bez problemov. Samozrejme nebolo to bez bolesti, ale myslim si, ze ten vysledok bude stat za to.Odstranenie tymto laserom trva dlhsie - treba 5 až 10 sedeni (niekedy az 15), je to financne dost narocne, ale ako som spominala je to bez jazvy. Ja som tiez rozhodnuta navstivit tuto kliniku na zimu. Nechcem tu ale ohovarat metodu Skinial, na kazdeho moze platit nieco ine, aj vysledky mozu byt u kazdeho ine.

  • Anonymné
    petra98864
    5. 6. 2012

    dobry den! Chcela som sa spytat ci teda radsej odporucate odstranenie tetovania laserom alebo metodu skinial? Tiez som objednana do ustavu lekarskej kozmetiky ale mam aj obavy ci to nebudu len zbytocne vyhodene peniaze.Petra

  • Anonymné
    nica1234
    23. 5. 2012

    Uvažovala som jeden čas o odstránení tetovania metódou Skinial, ale včera som narazila na nemeckú reláciu v ktorej bola reportáž o tejto metóde. A skončilo to plačom, a to doslova. Dievča si dalo takto odstrániť tetovanie na chrbte a tetovanie naozaj zmizlo, ale miesto neho tam mala vypuknuté červeno-ružové jazvy. Na nemeckých fórach je o tom dosť napísané a väčšina ľudí to neodporúča. Ja som sa nakoniec rozhodla pre odstránenie tetovania laserom Q Plus A. Je to podstatne drahšie, ale bez jaziev.

  • MUDr. Nadežda Kanátová

    · 23. 5. 2012

    Ono je skôr problém v tom,že tí ľudia,ktorí majú po takomto type odstranovania zdravotné problémy a jazvy,sa nevrátia do kozmetického salona,ale vyhľadajú lekára.A tak sa stáva,že máme ako lekári iný názor na ich bezpečnosť ako ľudia,ktorí prešli pár hodinovým školením v danej technike.

  • Anonymné
    nica1234
    21. 5. 2012

    Lola - uvažujem tiež o tejto metóde odstránenia tetovania - mohla by si mi poslať nejaké tie foto

  • Anonymné
    feri
    4. 5. 2012

    Ahojky.Asi skusim tuto metodu,ked pises ze je ucinna.Bol som trikrat na Rejuvi a nieco mi zmizlo ale vacsina farby tam ostala ale zbledla a rozmazala sa a mam tam neprijemnu machulu,horsie ako predtym samotne tetovanie.Nemohla by si mi prosim prezradit v akej cene sa pohybuje jeden zakrok touto metodou?Moje tetovanie ma rozmer asi 8x4 cm a mam to na predlakti lavej ruky.Da sa taketo tetovanie myslim prvy zakrok urobit na jedno sedenie?

  • Anonymné
    ceko
    4. 5. 2012

    a chcel som sa opitat ci ti neostala ziadna jazva ani nic...a kde si si to nehala robit lebo skinial je aj tu v ruzinove...a ci ti vsetka farba zmizla na prvi krat a nemas tam na dotik alebo ked len prejdes prstami trosku jazvu ...

  • Anonymné
    lola88214
    3. 5. 2012

    lenka: daj si do googlu "skinial" a dostanes sa na ich web-stranku so vsetkymi informaciami.
    MUDr. Kantatova: tekutina s ktorou pracuju je vyrobena v certifikovanom farmaceutickom zariadeni v rakusku. je to 19% kyselina mliecna ktora sa pouziva napr. aj v kosmetike pri chemickom peelingu az v 40-60% konzentracii! vpichuje sa len na 1mm, podobnou technikou ako sa aj tetuje. zakrok je teda minimalne invazivny a ked sa niekdo len na to specializuje a je kompetentny a vyskoleny, urcite mu lekarsky titul netreba. tato technika pochadza s nemecka, je podriadena ich kontrolnemu aparatu ktory je ovela prisnejsi ako na slovensku (napriklad rejuvi je tam uz davno zakazane!) a je povolena pre celu EU.
    kazdy si to moze zvazit pre seba sam. ladi bola u lekara a ma jazvu. ja som s vysledkom spokojna. pekne sa mi to hoji a bez jaziev:-))

  • MUDr. Nadežda Kanátová

    · 2. 4. 2012

    Metoda skinial-to tam vstrekuje niekto do Vás nejaký roztok?A ešte tvrdí,že to nie je medikament?Robí to aspon lekár,ked to do Vás pichajú?Je to vôbec schválené na Slovensku?Pardon,ale čokoľvek injekčnou technikou čo sa podáva do človeka by mal podávať lekár.Myslím,že si táto metoda zaslúži kontrolu zodpovedných orgánov.

  • Anonymné
    lenka48603
    30. 3. 2012

    LOLA a kde si si to bola dat odstranovat? ja mam na zapesti a bola som uz 2x v BA v Appole a nic mi nezmizlo ani nevybledlo :(

  • Anonymné
    lola88214
    30. 3. 2012

    tak som ten Skinial vyskusala! som teda pacientka:-)) dala som si ako test odstranit jednu z hviezdiciek co mam na ramene. touto metodou sa kazde tetovanie rozdeli na viacero dielov. v mojom pripade, lebo male na dva diely. z prveho dielu mi ta chrasta asi po 2 tyzdnoch odpadla a koza tu farbu kompletne "vytlacila". cize ten osetreny kusok je totalne cisty:-D
    potom paar tyzdnov pauza pre regeneraciu koze, ktora je z pociatku este cervena, co ale ustupuje. teraz som cerstvo po druhom osertreni a malo by to byt potom hotove. som s tym teda viac nez spokojna a trufam si to odporucit. mam ten proces nafoteny a ked to bude obhojene tak vam sem tie fotky prilozim.

  • Anonymné
    Ladi
    22. 2. 2012

    Dobry den,dajte vediet samozrejme,aj mna zaujimaju vsetky moznosti.Je tomu uz skoro rok po mojom poslednom tretom sedeni a ja neviem,co dalej,jazva je stale taka ista.Ale ostala som doslova sokovana,ked ste napisali,ze ani sami lekari nevedia,kde sa "odpady" ulozia a co sposobuju.Ja som sa nad tym akosi ani nepozastavala.Takze okrem skaredej jazvy sa mam aj obavat,ci mi tieto zasahy neposkodia na zdravi?Boze,ako usi clovek platit za chyby v mladosti.A Vy ste lekarka?Alebo potencialny pacient:-))

  • Anonymné
    lola88214
    21. 2. 2012

    ako urcite mnoho inych, sa tiez velmi zaujimam o haklivu temu odstranovania tetovania. odstranovanie laserom ma vzdy vysoke risiko jaziev. laser je vysokoenergeticke svetlo ktore farbu pod kozou lame a rozpaluje a casto sa tym spali aj koza. este k tomu sa ta farba odstranuje prepravou lymfatickym systemom. to znamena??? ziadny lekar nevie presne povedat kde v nasom tele sa tieto odpady ulozia a co sposobuju! priatelka v nemecku si dala uspesne a bez jaziev odstranit tetovanie metodou Skinial. tiez to potrebovalo svoj cas a nebolo lacne, ale uspesne:-) otvorili teraz aj jednu pobocku v bratislave. idem to vyskusat a rada vam potom dam vediet ako som dopadla.

  • Anonymné
    Ladi
    2. 7. 2011

    Dobry den,ano,je to len trochu bledsie,ale on mi to sam povedal,aby som videla nejaku konkretnu zmenu,musim podstupit aspon 4-5 sedeni,tak neviem,ci tu ide len o biznis,a ti lekari chcu len zarabat,alebo je to naozaj tak.Preto som sa obratila aj na slovenskych a ceskych lekarov,pretoze si myslim,ze su na spickovej urovni a nemaju co zavidiet zahranicnym kolegom.Co sa tyka pauzy-nemyslim,ze sa musi cakat az tak dlho,podla mna tych par mesiacov,ale neviem,pretoze niesom odbornik.

  • Anonymné
    atlass
    2. 7. 2011

    tak toto ste ma velmi sklamali. Cakal som,ze v zahtanici to praveze bude ine-lepsie.. akurat com som sledoval clanky tak tam bolo spomenute,ze pauza medzi sedeniami,by mala byt aspon 5 mesiacov. Takze zatial je to len bledsie,nic extra?

  • Anonymné
    Ladi
    1. 7. 2011

    Dobry vecer,kedze nezijem na Slovensku,ale v Taliansku,robil mi to znamy,skuseny a veeelmi drahy plasticky a esteticky chirurg.Ja som zacinala s odstranovanim niekedy zaciatkom januara,potom som mala pauzu 40-50 dni,isla som na druhe sedenie a potom asi o 45 dni som isla na tretie.Ale uz medzi druhym a tretim sedenim som si vsimla ze koza nieje hladka,ale ze tam je normalne jazva(ako by som to vysvetlila-akoby popalenina) a upozornila som na to mojho lekara,ten vsak povedal,ze to nic nieje,ze to je prechodne.Tak som podstupila aj tretie sedenie,to bolo asi v aprili a dnes je jul a ta jazva tam stale je.Tak ja neviem,kde sa stala chyba.Tetovanie je sice svetlejsie,ale je tam este dost prace,ale som naozaj velmi sklamana.Tetovanie je male cca3cm na 3,5cm,za kazde sedenie platim 150 eur.som nestastna z toho,uvidime ci v septembri pojdem na stvrte sedenie,urcite sa vsak poradim aj s nejakym inym lekarom.

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Radi Vás vypočujeme
Zapojte sa do diskusného fóra Estheticon. Chýbate nám tu!
Reklama