Sťažené dýchanie po septoplastike

Anonymné
dijabetik
· Vytvorené: 28. 11. 2011 · Posledná odpoveď 11. 3. 2019

Dobrý deň. Obraciam sa na Vás lekárov s prosbou odpovede na moju otázku z dôvodu, že mi už je trápne obťažovať môjho lekára neustálym kladením otázok. Mám 27 rokov, a ako mladší som si začal kvapkať viac ako príležitostne kvapky do nosa kvôli pocitu jeho upchatia. Išlo hlavne o môj spánok, ktorý nebol veľmi kvalitný. Je zrejmé že som si to privolal aj sám. Dňa 8.11. ma hospitalizovali na ORl oddelení za účelom liečby - septoplastika, laser endoskopická turbinoplastika. :) To som odpísal z papierov, ale pán doktor mi laicky oznámil že mám opuchnutú sliznicu a doprava vybočenú prepážku. (Dg.: Deviatio septi nasi 1.dx. , Rhinitis vasomotorica). Ked mi oznámil že operácia mi pomôže potešil som sa a hned súhlasil. O týzden na to, po operácii, mi vybrali z nosa dlážky. Nos som si pravidelne preplachoval vincentkou, nerobilo mi to absolútne žiaden problém, aj dnes to dokonca robím 3-4 krát denne. Tento piatok, 26.11. som začal už s aplikáciou Nasonexu a stále pokračujem v preplachovaní vincentkou. Moja otázka znie a dúfam, že mi poradíte a upokojíte ma trocha viac. V pravej nosovej dierke mám pocit, že mám zúžený dýchací priechod, a ťažšie sa mi dýcha na pravú stranu. Lavá je výborná povedal by som že 100 perc. ale pravá nie.. tak 75 perc. asi. Môže to byť prosím Vás tým že operácia bola robená z pravej strany a mám ju teraz citlivejšiu a že tá kosť pravej strany (myslím prepážka) je ešte trocha opuchnutá? Prejde to časom? V tomto chladnejšom období keď sa nachádzam von nepociťujem rozdiel v dýchaní, ale keď sedím dnu, v teplom, a ked idem spať trápi ma ta pravá strana. Niekedy pomôže že sa otočím na druhy bok a ono sa to akokeby presunulo na druhú nosovú dierku, ale to som robil už niekoľko rokov a nechcem v tom pokračovať. Prepáčte mi a úctivo Vás žiadam a prosím odpovedzte mi na moju otázku. Za pochopenie Vám ďakujem. Prikladám aj môj e-mail. Ďakujem. S pozdravom Jano z Humenného. (dijabetik@gmail.com)

47 komentárov

Reklama
  • Anonymné
    Erika786421
    11. 3. 2019

    Dobrý večer ja som tiež po operácii nosnej prepašky no pri vysušeni alebo smrkani mam bodavé bolenie v krku od bolesti sa bojím aj prehltnúť po dakom čase to zas prejde ešte mám dlaky v nose môže to byť aj tým? Ďakujem za odpoveď

  • Anonymné
    Martina463363
    4. 2. 2018

    Zdravim, dychat nebudete normalne este niekolko dni.
    Ale na odpuch sliznice som ja pouzivala sanorin a natierala som si nos mastickou a cistila...

  • Anonymné
    Martina463363
    4. 2. 2018

    Dobry den, ja odporucam MUDr. Ocenasa. Ja som velmi spokojna a on ma naozaj same skvele recenzie.

  • Anonymné
    sweety
    3. 2. 2018

    Ja som bola v Pezinku 2x a vyzera to stale len horsi.Budem potreovat noveho doktora na opravu ale strasne sa toho bojim po tychto dvoch zakrokoch....

  • Anonymné
    Harley22
    12. 3. 2013

    Dobrý deň, mám záujrm absolvovať podobný zákrok, ale mám obavy. Mohli by ste mi prosím zaslať fotografie pred a po zákroku na email: (z dôvodu ochrany súkr. práv bol email zmazaný). Ďakujem veľmi pekne

  • Anonymné
    Sati
    10. 12. 2012

    A pre ostatných ktorý to čítajú,,čakateľov ",len dodám,že som spokojná :-)))

  • Anonymné
    Sati
    10. 12. 2012

    Peti je tu niekde vyššie moja mailova adresa.Ozvi sa a napíšem ,ak súhlasíš,nemusí byť všetko verejné :-)Pekný deň.

  • Anonymné
    petka84652
    8. 12. 2012

    Ahoj. Tak ako bolo, kde, kedy a pocity... Som zvedáva, tak nešetri svoje prsty, len nos!

  • Anonymné
    Sati
    8. 12. 2012

    Ahoj Petka tak už som po :-)

  • Anonymné
    mimkaa174139
    16. 11. 2012

    ahoj Daniela 26
    aj ja uvažujem o plastike nosa. Chcela by som ju podstúpiť v lete.Veľmi sa však bojím. :( Mohla by si mi poslať foto pred a po ? A ako dlho sa to hojí ? A ako dlho boli viditeľné modriny ? Môj mail je (z dôvodu ochrany súkr. práv bol email zmazaný)
    vďaka za odpoveď :)

  • Anonymné
    Sati
    8. 10. 2012

    Ahoj,nedošla moja odpoved s mojím mailom ?

  • Anonymné
    Sati
    5. 10. 2012

    Moja adresa je xxxxxx @gmail.com (z dôvodu ochrany súkr. práv bol email zmazaný) Potom možem poslať foto i ja ak budeš mať záujem.Si velmi zlatá,ďakujem.

  • Anonymné
    Daniela26
    4. 10. 2012

    Ahoj, len poprosím mailovú adresu, lebo takto verejne zas fotky dávat nechcem

  • Anonymné
    Sati
    4. 10. 2012

    Ahoj,len som sa chcela pripomenúť.Nertrpezlivo čakám na foto,ak si si to samozrejme nerozmyslela.Vopred velmi pekne ďakujem.D.

  • Anonymné
    petka84652
    3. 10. 2012

    Neviem, či v roku 1997 iný spôsob ako lokálka používali a keďže som s tým nemala problém a tak som nad iným spôsobom neuvažovala. Z celkovej anestézie sa človek nemusí prebrať, stávajú sa také prípady, tak prečo pokúšať, keď sa to dá vydržať aj takto. Inak pri cisárskom reze som sa prvýkrát bála, či sa ešte zobudím, taký nepríjemný pocit.Pri operácií vnímaš všetko len to miesto operácie je znecitlivené tým napichaním.

  • Anonymné
    Sati
    3. 10. 2012

    Ty si sa na základe čoho rozhodla ,že bude tvoj zákrok vykonaný v lokálke ????

  • Anonymné
    Sati
    3. 10. 2012

    Nemalo by sa fajčiť,ak už tak sa odporúča cca 2 týždne pred tým prestať (keby to tak jednoducho šlo,už dávno nefajčím:-)).Presne by to vedel vysvetliť hádam len anesteziolog,ale fajčiar je užnprostzo ririkovejší klient...

  • Anonymné
    Sati
    3. 10. 2012

    A samotný zákrok si vnímala,alebo to bolo také ako-keby si bola ,,mimo"?

  • Anonymné
    petka84652
    2. 10. 2012

    U MUDr. Červeňa neviem prečo som necítila nič, ale o to dlhšie som potrebovala ležať (museli po mňa prísť) a u pani doktorky som toho cítila dosť, ale nebola som malátna (mohla som ísť po vlastných). Inak mi pichli niečo do zadku, ešte nejaké tabletky mi dali a pri samotnej operácií mi opichali postupne celý nos - to bolelo u oboch.

  • Anonymné
    petka84652
    2. 10. 2012

    Ale lokálnu anestéziu robia obaja, či? A to s fajčením má niečo spoločné?

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Radi Vás vypočujeme
Zapojte sa do diskusného fóra Estheticon. Chýbate nám tu!
Reklama