Infekcia po augmentácii

Anonymné
inga
Bratislava · Vytvorené: 2. 7. 2012 · Posledná odpoveď 3. 11. 2022

máte niekto skúsenosti s infekciou po augmentácii? mne sa spravila infekcia v prsníku po 12-tich dnoch, rana ale bola čistá..implantát mi museli vybrať, dobrala som antibiotiká, viete mi povedať, kedy mi dajú implantát naspäť? teraz mám iba jeden...lekár vraví cca za dva mesiace, že musí zmäknúť rana

6 komentárov

Reklama
  • Anonymné
    Nestastna
    3. 11. 2022

    Mam rovnaky problem len po vybrati zdeformovane obidva prsniky. Vyberali mi to akutne 4 dni dozadu v nemocnici. Budem vdacna za akukolvek skusenost najma s najlepsimi lekarmi a hlavne povzbudenia ze to niekto prezil a vyriesilo sa to a ma krasne opravene prsia. Neviem si predstavit zopakovat to s povodnym operaterom😭. Podla mna rany praskli lebo vybral privelke implantaty. Potrebujem skonzultovat dalsie moznosti s najlepsimi lekarmi, ja uz dalsie prusery a bolest neznesiem. Aktualne vyzeram ako keby mi z kazdeho prsu amputovali kus, samozrejme uplne nesymetricke, citim sa takto ako mrzak. Este to cele spracovavam psychicky.

  • Anonymné
    vivien
    4. 3. 2013
    Najlepší komentár

    Flector prasok, je velmi ucinny na pooperacnu bolest, ale je na predpis. Mne ho zohnala znama z lekarne.

  • MUDr. Dušan Guba PhD. MPH

    · 4. 3. 2013

    Myslim si , ze akakolvek priprava analgetikami pred operaciou nie je vhodna. Ordinacia je predovstkym v rukach operatera , a anesteziologa.S pozdravom, D.Guba,ULK, Bratislava

  • Anonymné
    Sara
    2. 3. 2013

    Dobrý deň prajem,
    keďže sa mi blíži termín augmentácie,pomaly začínam mať obavy z pooperačnej bolesti.
    Vedel by mi,prosím vás,niekto piradiť nejaké dobré,učinné analgetiká proti bolesti? (aby som ich mala pripravené v prípade potreby:))
    Ďakujem!

  • MUDr. Lukáš Frajer

    · 20. 2. 2013

    Dobrý den, vzácně se s tímto setkáváme, že po výkonu dojde k infekci implantátu a pokud selžou všechny pokusy o záchovný výkon s ohledem k implantátu, tak je nutné jen vyjmout a znovu implantotvat s odstupem 4-6 mesíců(čím déle se provede reoperace tím lépe- osobní zkusšenost), co se týče úhrady, tak zde je velmi těžké odpovědět....na našem pracovišti toto provádíme zdarma na náklady kliniky(pacientka si hradí jen ubytování a celkovou anestezii, případně celé zdarma na naše náklady), ale nevím jak máte se svým lékařem položenou smlouvu a jak jsou v této smlouvě ošetřeny případné reoperace a za jakých podmínek....
    S pozdravem...
    Lukáš Frajer

  • Anonymné
    lara
    19. 2. 2013

    Dobry den, chcela by som sa spytat na nazor odbornika..
    som 3 mesiace po augmentacii prs a po dvoch tyzdnoch od zakroku som spadla na zadok a zacal mi jeden prsnik tiect(neviem ci ten pad mal s tym nieco spolocne lebo hrcu na jednom prsniku som mala hned po operacii)...vytekala mi zltkava tekutina...moj doktor mi povedal ze sa nemusim nicoho bat ze to prejde...po 6 tyzdnoch sa to nezlepsilo a tak mi spravili korekciu jazvy s precistenim aby mi to viac netieklo..ale ani to nepomohlo nakoniec mi konecne zobrali kultivaciu a zistili ze mam infekciu, ktoru zacali liecit antibiotikami a peplachmi, teraz po 2 tyzdnoch neuspesnej liecby mi chcu implantaty vybrat a nechat zapal preliecit. chcela by som vediet vas nazor pretoze opatovne vlozenie si mam vraj znovu hradit sama..
    dakujem

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Radi Vás vypočujeme
Zapojte sa do diskusného fóra Estheticon. Chýbate nám tu!
Reklama