Laser i na poškodené svaly panvového dna?

FAQ
· Vytvorené: 6. 10. 2016 · Aktualizácia: 24. 10. 2020

Dobrý deň. Po dvoch vaginálnych pôrodoch mám veľmi povolené steny pošvy, pokles maternice a poškodené svaly panvového dna. Som rok a pol od posledného pôrodu, snažím sa pravidelne posilovať svaly panvového dna cvičením, ale bez valného výsledku. Je pre mňa vhodný laser alebo skôr chirurgické riešenie (vaginoplastika)? Kam sa mám obrátiť na konzultáciu?

Skutočne chcete odstrániť tento obrázok?

3 komentáre

Skutočne chcete odstrániť tento obrázok?

 • zlaticko965946
  24. 10. 2020
  Najlepší komentár

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, po ťažkom pôrode som si teraz, rok a pol po pôrode, uvidela pri močení taký valček mierne vyčnievajuci z pošvy. Podľa doktora je to maternica zosunutá. Operácia a prichytenie maternice mi bola odporúčaná. Nakoľko ešte chcem mať dieťa mám strach. S laserom by sa maternica nedala posunúť vyššie? Samozrejme bez rizika potom keď budem tehotná, teda aby sa bábätku nič nestalo. Tehotenstvo plánujem tak o rok. Ďakujem za odpoveď

  Skutočne chcete odstrániť tento obrázok?

 • Yvetta
  22. 7. 2020

  Dobrý deň, prosím viac informácií v Žiline operácia zadnej steny pošvy, doporučená, urogynekológom. Termín? cenná? laserom, anestézia? Ďakujem s pozdravom

  Skutočne chcete odstrániť tento obrázok?

 • FRAIS - Inštitút zdravia a krásy

  FRAIS - Inštitút zdravia a krásy

  · 6. 10. 2016

  Uvoľnenie pošvových stien alebo vaginálny relaxačný syndróm je strata optimálnej štrukturálnej formy vagíny spojená s preťažením vaginálneho kanálu počas pôrodu alebo prirodzeným starnutím. Prejavuje sa poklesom predného kompartmentu (predná pošvová stena - cystokéla), stredného kompartmentu (maternica – prolaps maternice) a zadného kompartmentu (zadná pošvová stena - rektokéla) alebo ich kombináciou. Laserová rejuvenizácia pošvy funguje na princípe neablatívneho fototermálneho zúženia vaginálneho kanála pomocou remodelácie, ošetrenie je bezpečné, rýchle a jednoduché. Výsledný priaznivý efekt je spojený so zmenou trofiky pošvy vplyvom angiogenézy, zvýšenej aktivity fibroblastov a zmenou hladiny glykogénu a hrúbky epitelu. Pozitívny subjektívny dojem sa dostaví už po jednom ošetrení, optimálny počet opakovaní je 2-3x v mesačných intervaloch, pričom efekt trvá približne 12-18 mesiacov v závislosti od individuálnych dispozícií. Laserová rejuvenizácia vzhľadom na svoj neinvazívny charakter nevyžaduje žiadnu špeciálnu prípravu pred samotným výkonom a predstavuje modernú alternatívu operačnému výkonu bez potreby chirurgickej intervencie alebo anestézie. O rozsahu postihnutia a vhodnej metóde ošetrenia rozhoduje lekár.

  MUDr. Ľubica Hammerová, PhD
  Urogynekológ a pôrodník, FRAIS Inštitút zdravia a krásy

  Skutočne chcete odstrániť tento obrázok?

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Radi Vás vypočujeme
Zapojte sa do diskusného fóra Estheticon. Chýbate nám tu!