Pigmentová mriežka po laserovom omladení

Anonymné
leila
· Vytvorené: 13. 2. 2011 · Posledná odpoveď 19. 3. 2013

dobrý deň,pred 3 týždňami som bola na ,,omladení laserom,,(frakčný laser Smart xide Dot)Po zákroku som mala opuch, ktorý trval 5 dní, pokožka pod očami je doteraz na dotyk bolestivá, v okolí brady pociťujem doteraz silný pocit svrbenia. Na čele a bokoch tváre mi zostala ,,pigmentová mriežka,, - štvorce 1,5 x 1,5 cm, pokožka je vysušená, červená. Po zákroku som si ju ošetrovala krémom, ktorý mi odporučil lekár po zákroku IPLase mask, teraz krémom Avene Cicalfete.Bez makeupu nemôžem ísť von, pokožka je fľakatá, stav je omnoho horší ako pred zákrokom. Je to normálna reakcia? Upraví sa tento stav? alebo mám vyhľadať lekára? Ďakujem za odpoveď.

7 komentárov

Reklama
  • Anonymné
    ajka190919
    19. 3. 2013

    Dakujem Vam za vas prispevok,a chcem len potvrdit co pisete je to len reklamny tah a ziadny efekt.Ta bolest za to vobec nestala a vidim ze som si tym velmi nepomohla len som si tym uskodila.Tie pory su este vacsie a aj jazvy.Pisala som im ze ziadny efekt nevidim a na to mi odpisali ze az 3-4 tyzdne a plet sa da dokopy no ja si myslim ze neni sanca aby mi asi 3mm velke diery len tak z nicoho zmizli...Kazdy kto to cita nech si rozmysli ci to stoji za to ta bolest a vela penazi a efekt ziadny.:(

  • Anonymné
    Lulu81452
    19. 3. 2013
    Najlepší komentár

    Ajka, neviem čo Vám na to povedia odborníci, ja zo svojej osobnej skúsenosti možem zhodnotiť s odstupom času cca 4 roky po, že je to tak 50 na 50. Tiež som šla na zákrok kôli mastenj pokožke s rozšírenými pórmi a už aj začínajúcimi príznakmi stárnutia (ochabovanie kontúr). Po zákroku som dva týždne bola mastná od vazelíny, chrastavá a hlava ako opuchnutý mongol, oči som mala ako pomlčky a myslela som, že snáď už ani neodpuchnem, celý rok potom som sa natierala krémami s faktorom 50, čo moja pleť zjavne nemala v obľube, časom sa pleť trošku skľudnila ale už to nie je ako predtým, pri prudkej zmene ak vojdem v zime do tepla a opačne, prudko reaguje a sčervená a nič na to nepomáha žiadná kozmetika a to nie som laik ale profesionál a čo to o tom viem, okrem toho na lícach ma mi urobili malé hrčky (ako mílie) no keď sa mi na to pozerala kožná lekárka usúdila, že mohli vzniknúť silným laserovým žiarením ako zoškvarené tukové bunky a to vraj pôjde (možno)jedine dermabráziou. Jedine čo okolie (kámošky, ktoré nestretávam denne) zhruba po poldruha roku vyzisťovali čo mám za perfektnú kozmetiku v salóne, že sa nemením, samozrejme nepovedala som im že som vyhodila kopec peňazí, ktoré v konečnom dôsledku ani za to až tak veľmi nestálo, okrem toho sa mi časom začali objavovať rozšírené cievky a pleť mám citlivú nemôžem používať hociakú kozmetiku a póry sa mi zdajú ešte väčšie ako predtým. Verím, že Vaša pokožka až tak reagovať nebude, podľa toho ako píšete čakáte bábo, tak ste vekovo na tom lepšie, ja som to absolvovala keď som mala 45 no nechcem nikomu vnucovať svoj názor, ale čím viac sa tomu venujem profesionálne tým viac sa mi zdá, že všetko je len hon za ziskom a nízka profesionalita,napríklad na mňa sa lekár ani poriadne nepozrel pred zákrokom, nepýtal sa ako moja pleť reaguje napr. na teplo, chlad, proste nič, hlavne či to zaplatím naraz alebo v splátkach, po rôznych internetových diskusiach ale aj na školeniach s kozmetičkami som pochopila, že sa neoplatí absolvovať niečo len preto, že to niekto dobre zmenežoval a urobil si perfektnú reklamu, dôležitý je individuálny prístup, pretože každý sme iní a čo jednému urobí dobre, druhému nemusí. Držím palce a veľa trpezlivosti, predsa len počas tehotenstva je žena viac citlivá a tým pádom aj jej pokožka na nej sa stresy prejavujú chtiac nechtiac, verím, že keď sa malé narodí budete krásna mamička s krásnou pleťou

  • Anonymné
    ajka190919
    15. 3. 2013

    Dobry den,chcela by som sa opytat ja som 11 den po frakcnom laseri mixto mala som problem s rozsirenymi pormi a jazvami po akne.Po zakroku ma plet velmi stipala asi 15 minut to bolo na nevydrzanie potom to vsak po uziti lieku ustupilo asi tyzden som mala pokozku spalenu zvraskavenu.Poctivo som pouzivala krem co mi dali a starala sa o plet.No po usupani mi ostali rovnake jazvy ba i vacsie a pory tak isto nezmizli.Podstupila som to v tehotenstve nakolko ma lekar ubezpecil ze je to bezpecne a nijak to dietatku neublizi no dost som si vytrpela pretoze som mohla uzit len paralen od bolesti.Neviem ci mam este cakat alebo sa obratit na ineho lekara ci sa to zlepsi?Dakujem

  • MUDr. Rastislav Vrabec

    · 21. 11. 2011

    Dobrý deň,
    Sú iba 2 možnosti : energia resp. parametre boli zvolené príliš vysoko,alebo Vaša koža reaguje prehnane na ošetrenie štandatným postupom.
    Svrbenie je bežným sprievodným javom. Zašervenanie by malo postupne miznúť. Na úrýchlenie návratu do normálu nie je žiadny štandartný postup. No možno by stálo za to, vyskúšať laserové ošetrenie laserom, ktorý sa používa na odstraňovanie začervenania pri hypertrofických jazvách. Presné meno prístroja je pulzný farbivový laser.
    Čo sa týka pigmentácie , tak o parametroch zákroku platí to isté: príliš vysoko , alebo abnormálna reakcia. Pigmentácia vzniká typicky na 3-5 týždeň . Riziko pigmentácie po zákroku sa dá ohadnúť a tomu prispôsobiť parametre na vyšetrení pred zákrokom. Ale niekedy sa to dopredu neodhadne a koža takto zareaguje. Neodhadne však znamená nie chybný úsudok lekára , ale to že, nejestvujú žiadne vodítka , na základe ktorých , by sa takýto priebeh dal očakávať. Riešením je Intenzívne pulzné svetlo a bieliace krémy.Ošetrenie s IP by som volil u lekára a nie u kozmetičky ako aj výber bieliaceho krému by som nechal na lekárovi, Vaša pleť by toťiž teraz nezniesla drvivú väčšinu bieliacich krémov
    Dr.Vrabec

  • MUDr. Mojmír Müller

    · 21. 11. 2011

    Vážená paní,
    kvalitní frakční CO2 laser používám nyní již 4. sezónu a takto výraznou negativní reakci na výkon kolem očí jsem zatím ve své ordinaci nezaznamenal. Poslední dobou se držím zásady "méně je někdy více" a razanci ošetření kolem očí spíše snižuji. Jen nárazově se stane, že pod očima je pleť několik dnů od výkonu prosáklá, kůže je zde však velmi jemná a pojivo řídké, nejde o nic nevratného. Na rozšířené cévky nemá CO2 laser žádný vliv (ani negativní ani pozitivní). Pokud byste je chtěla odstranit, je nutné užít laser cévní.
    Se srdečným pozdravem dr.Műller

  • Anonymné
    Lulu81452
    18. 11. 2011

    Ja som taký zákrok absolvovala cca pred dvoma rokmi, skoro 10 dní som mala miesto oči len čiarky a opuch bol taký veľký, že som mala pocit, že niekde praskne, potom to pomaly ustalo, ten prvý rok som mala do 3 mesiacov problém a ani potom som bez make-upu nemohla ísť von, samozrejme krém s SPF 50+ nemohol chýbať. Pleť sa mi úplne do normálu nevrátila, síce vrásky sa trošku zjemnili a pleť sa mierne vypla ale mám ju citlivú a pri prudkej zmene prostredia hlavne v zime, vyzerám ako v maske, začervenanie mám presne v mieste zákroku. A to nehovorím, že sa mi začali tvoriť žilky tak neviem, lebo hlavne v zime mám nos ako nejaký alkoholik a začína sa mi to rozširovať na líca

  • Anonymné
    Elena
    1. 4. 2011

    Dobrý deň, chcela by som reagovať. Bola som asi pred mesiacom na tomto zákroku a mám taký istý výsledok, moja pokožka je fľakatá a na čele mám zvislé čiary. Vyzerám horšie ako pred tým. Samozrejme používam krém z OF 50+ a stále čakám, že sa to upraví. Nenašla som nič na nete, čo by mi pomohlo aby sa to upravilo.

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Radi Vás vypočujeme
Zapojte sa do diskusného fóra Estheticon. Chýbate nám tu!
Reklama